Jak “Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa” pomoże dziecku w opanowaniu mówienia?

Kategorie Pucio mówi pierwsze słowa

Wiele rodziców uważa, że dziecku należy czytać książki już na wczesnym etapie życia. Często dzieje się to nawet przed swoimi pierwszymi słowami. Regularne czytanie powoduje, że dziecko oswaja się ze słownictwem i podchwytuje wiele słówek. Idealną książką przy takich okazjach jest Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa ze strony www.taniaksiazka.pl. Okazuje się, że jest to historia nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych dzieci, które już dawno opanowały umiejętność mówienia.

Idealna historia dla najmłodszych

Książka nie opiera się jedynie na prostym słownictwie, ale również nieskomplikowanej historii. Nie oznacza to, że jest ona dla malucha mało absorbująca. Opowiadająca historię Pucia książka pozwala się utożsamić dziecku z bohaterem, dzięki czemu bardziej będzie chciało poznać jego dalsze losy. Marta Galewska-Kustra opowiada o codziennym życiu bohatera książki i jego zmaganiami z pierwszymi słowami.

Historia Pucia dostarcza mnóstwo okazji do nauczenia się nowych słów. Razem ze swoim pieskiem Misią nieustannie chodzą w różne miejsca, gdzie znajduje się mnóstwo zwierząt, ciekawych przedmiotów i osób o różnych zawodach. Codziennie wizyty w przedszkolu pozwalają się wiele dowiedzieć o życiu innych dzieci. Ilość słownictwa zawarta w książce nie jest przesadzona, ale jest na tyle różnorodna, że dziecko na pewno dowie się wielu nowych rzeczy o świecie.

Nie tylko dla początkujących


Książka “Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa” nie jest przeznaczona jedynie dla dzieci, które wymawiają pierwsze słowa. To także idealna książka do uczenia się czytania. Proste słownictwo pozwala na składanie najprostszych słów, bez obawy, że zdania będą dla dziecka za ciężkie. Marta Galewska-Kustra ma całkiem sporą wiedzę na temat logopedii. Na początku rozdziału umieszcza również mnóstwo wskazówek dla rodziców, którzy mogą wykorzystać je w nauce mówienia. Książka jest też pełna ćwiczeń logopedycznych, które utrwalają słowa. Regularne ćwiczenia z książką mogą oszczędzić pieniędzy, jeśli chodzi o logopedę. Warto również skorzystać z innych przygód Pucia od tej samej autorki.